Landenindeling van de Nations League
In juni en september 2022 speelt Nederland verschillende poulewedstrijden voor de Nations League. Tijdens deze derde editie speelt Nederland in divisie A, de hoogste divisie van het toernooi. Bij wie zit Nederland in de poule? Welke tegenstanders kan Nederland nog meer tegenkomen in dit toernooi? En hoe ziet de rest van de landenindeling eruit? Je leest het hier!Divisies en poules
In de tabel hieronder zie je hoe de 55 landenteams zijn verdeeld over vier divisies. Iedere divisie wordt vervolgens weer verdeeld in vier poules van vier landen. Alleen divisie D wordt verdeeld in twee poules, waarvan één met vier landenteams en één met drie landenteams.
Divisie | Aantal landenteams | Poule |
A | 16 | 4 poules van 4 landen |
B | 16 | 4 poules van 4 landen |
C | 16 | 4 poules van 4 landen |
D | 7 | 1 poule van 4 landen en 1 poule van 3 landen |
Op 16 december 2021 vond de loting plaats voor de indeling van de landen voor 2022/2023. Hieronder zie je een overzicht van de landen waar Nederland bij in zit, de mogelijke tegenstanders die Nederland verder in de Nations League tegen kan komen en de landen die in de andere divisies zitten.
Divisie A | ||||
1 | Oostenrijk | Kroatië | Denemarken | Frankrijk |
2 | Tsjechië | Zwitserland | Portugal | Spanje |
3 | Hongarije | Engeland | Duitsland | Italië |
4 | Wales | Polen | Nederland | België |
Divisie B | ||||
1 | Armenië | Ierland | Schotland | Oekraïne |
2 | Albanië | Israël | Rusland | IJsland |
3 | Montenegro | Roemenië | Finland | Bosnië-Herzegovina |
4 | Slovenië | Servië | Noorwegen | Zweden |
Divisie C | ||||
1 | Faeröer | Litouwen | Luxemburg | Turkije |
2 | Cyprus/Estland | Kosovo | Griekenland | Noord-Ierland |
3 | Kazachstan/Moldavië | Azerbeidzjan | Wit-Rusland | Slowakije |
4 | Gibraltar | Georgië | Noord-Macedonië | Bulgarije |
Divisie D | ||||
1 | Letland | Andorra | Kazachstan/Moldavië | Liechtenstein |
2 | San Marino | Cyprus/Estland | Malta |
Het Nederlands elftal speelt op de volgende data:
Wedstrijd | Datum | Locatie |
België - Nederland | 03-06-2022 | Nog niet bekend |
Wales - Nederland | 06-06-2022 | Nog niet bekend |
Nederland - Polen | 10-06-2022 | Rotterdam |
Nederland - Wales | 13-06-2022 | Rotterdam |
Polen - Nederland | 22-09-2022 | Nog niet bekend |
Nederland - België | 25-09-2022 | Amsterdam |
Beleef de wedstrijden van het Nederlands elftal!
Nederland neemt het dit jaar op tegen Wales, Polen en België. Als official travelpartner van de KNVB bieden wij compleet verzorgde arrangementen aan naar verschillende wedstrijden van het Nederlands elftal. Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en blijf als eerste op de hoogte van onze arrangementen.
Bron: UEFA